نشست مشترک هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان و انجمن نساجی، پوشاک و چرم در کارخانه آویشن

جزییات گالری :

نشست مشترک هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان و انجمن نساجی، پوشاک و چرم در ساعت 14 روز یکشنبه مورخ 29/10/98 در محل کارخانه آویشن تشکیل گردید.
ابتدا آقای دکتر رضوی ریاست خانه صمت به دستاوردهای سفر به ازبکستان و پتانسیل های صادراتی و سرمایه گذاری این کشور و نیز تشکیل شرکت مشترک کاسپین تاش و ایجاد یک سرای تجاری به منظورر توسعه صادرات و نیز ایجاد تضمین های حداکثری در بازاریابی و برگشت ارز اشاره مبسوطی داشته و به حضور اعضا انجمن درنشست های مربوطه مشترک تاکید نمودند.
از دیگر مسائل روز و مهم ایشان به تفویض اختیار وزارت به خانه های صمت استانی در زمینه های مختلف از جمله جواز تاسیس، سوخت، روز صنعت و معدن، عضویت رئیس خانه در هیات مدیره شهرکهای صنعتی و لزوم معرفی افراد صاحب نظر و متخصص در زمینه مشاوره در توجیه سرمایه گذاران و صدور جوازها، انتخابات قریب الوقوع هیات مدیره انجمن ها و متعاقبا خانه، تلاش برای ارتقا وضعیت انجمن ها، طبقه بندی مشکلات و انعکاس آن، هدفمند نمودن امور و برنامه ها و ایجاد راهکار برای آن و ایستادگی در مقابل مقاومت ها تاکید نمودند.
در ادامه آقای دکتر ولی پور ریاست انجمن نساجی، پوشاک و چرم استان ضمن اظهار خوشحالی و خوش آمد به حضار و برگزاری نشست در واحد صنعتی آویشن به بیان نقش تشکلهای و نگرش دولتمردان در میدان دادن قانونمند به آنها، توانمدی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان و تصویر کشوری این صنعت پرداختند و پیرامون چگونگی صدور جواز و ثبت انجمن نساجی، پوشاک و چرم مطالبی را به سمع اعضا رسانیدند. در ادامه حضار جناب آقایان : توسلی، رستم پور، طاهر، موسوی، سرکاری، و فقانی نقطه نظر و مطالبی مطرح که سر فصل آنها خلاصه وار به شرح زیر می باشد :
توجه واحدها به مساله مهم صادرات جهت برون رفت از مشکلات فعلی.
رکود شدید و کم سابقه بازار بویژه پس از گران شدن بنزین در رسته نساجی، پوشاک.
حمایت های دولت بصورت روشن و کارآمد از واحدهای و تقویت بازار داخلی و توسعه صادرات.
گرانی مواد اولیه صنعت نساجی، پوشاک و چرم و لزوم توجه به نقدینگی با ارائه تسهیلات یارانه ای.
خروج از روزمرگی، داشتن اهداف بلند مدت و آینده نگری با تعیین استراتژیهای لازم برای خانه وانجمنها.
لزوم تعامل اعضا هیات مدیره هر انجمن و برخورد مسئولانه، صرف وقت کافی و حضور ملموس و اثربخش.
سپاسگزاری و قدردانی اعضا خاصه از تلاشها و اهتمام ویژه آقای دکتر رضوی ریاست خانه صمت در این دوره.
لزوم توجه به اساسنامه انجمن ها و خانه و اصلاحات لازم در ساختار و ارکان مجمع با لزوم نگرش به هیات مدیره و اهلیت عمومی و تخصصی آنها.
هیات مدیره انجمن ها باید افراد متبحر و علاقه مند با صرف وقت کافی و شاخصه های مدیریت بالا انتخاب شوند. انجمن ها به معنای تام تخصی موجد خانه ای قوی خواهند شد.
یاد و تجدید خاطره مرحوم موسوی که با خلوص نیت و پشتکار بی موقفه در امر تولید اهتمام ویژه ای داشتند و تشکر از میزبانی مجموعه شرکت آویشن.
در ادامه از واحد مذکور بازدید بعمل آمد و اعضا از نزدیک از تکنولوژی بالای واحد، چگونگی مراحل تولید با فناوریهای روز آن آشنا شدند و از تلاش و مدیریت آن قدردانی گردید. لازم به توضیح است این واحد با همت برادران موسوی و تیم با تجربه و کارآزموده آن از واحدهای نمونه و منحصر به فرد و از افتخارات استان محسوب می گردد.

  • تعداد فایل‌ها: ۲۱
  • ارسال در تاریخ :10 بهمن 1398