اخبار اقتصادی

راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام تسهیلات بانکی در سایت بهین‌یاب

راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام تسهیلات بانکی در سایت بهین‌یاب

تامین مالی بنگاههای تولیدی کوچک و متوسط و طرحهای نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60% در راستای اقتصاد مقاومتی

1- شرایط تسهیلات:

 o اولویت اصلی پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل، آن دسته از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه‌اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه‌اندازی سریع و ایجاد اشتغال جدید باشند.

o  نرخ سود مورد عمل در تسهیلات موضوع این دستورالعمل براساس مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله‌ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.

o  مدت زمان باز پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل، برای سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، یک سال (قابل تمدید) و برای سرمایه ثابت طرح‌های نیمه تمام، بنا به تشخیص کارگروه، تا مدت پنج سال تعیین می‌گردد.

2- شرایط متقاضی:

 o متقاضی دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا وزارت جهاد کشاورزی باشد.

 o متقاضی باید عمدتاً به جهت محدودیت استفاده از منابع مالی امکان تکمیل طرح و یا تولید با ظرفیت مناسب نداشته باشد و با دریافت این تسهیلات، نسبت به تکمیل و راه اندازی طرح تا پایان سال 1395 و افزایش تولید و اشتغال اقدام نماید.

عکس 1 - نحوه ورود به فرآیند

3- ثبت نام :

کلیه کاربرانی که قبلا در سامانه بهین یاب ثبت نام نموده‌اند با درج نام کاربر و رمز عبور می توانند وارد فرآیند شده و اطلاعات درخواست را تکمیل نمایند. در صورتی که تا کنون وارد این سامانه نشده نسبت به تکمیل فرمهای ثبت نام از طریق دریافت نام کاربری اقدام فرمایید. برای دریافت نام کاربری جدید و یا فراموشی آن دو روش وجود دارد.

o  بر روی کلمه عضویت در صفحه اول http://behinyab.ir  (سمت راست بالای صفحه) کلیک نموده و اطلاعات مربوطه را تکمیل نمایید.

o  در صفحه مربوط به فرآیند تامین مالی بر روی عبارت "ورود نام کاربری و کلمه عبور" کلیلک نمایید. بر روی کلمه اینجا از عبارت "برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اینجا کلیلک کنید" کلیلک کنید و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایید.

4- ملاحظات

1- بخش صنعت: فرآیند تامین مالی بنگاه‌های تولیدی ... مقاومتی برای واحدهای فعال و واحدهایی است که حداقل پیشرفت فیزیکی آنها 60% باشد. بنابراین واحدهای فعال برای مشاهده پروانه خود می بایست اطلاعات پروانه خود را به روز رسانی و طرح های نیمه تمام اطلاعات پیشرفت خود را از طریق لینک http://amarsanat.mimt.gov.ir تکمیل نمایند. تایید هر دو فرآیند ذکر شده در سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها انجام می پذیرد.

2- بخش جهاد کشاورزی: واحدهای فعال و یا طرح‌های تولیدی که از جهاد کشاورزی دارای جواز یا پروانه هستند می‌توانند درخواست خود را از طریق هممین فرآیند تکمیل و ارسال نمایند. با این تفاوت که اطلاعات مربوط به جواز یا پروانه باید توسط متقاضی وارد شود.

3- گام 2 و 3 برای بخش صنعت و جهاد کشاورزی مشترک است.

5- نحوه تکمیل فرآیند تامین مالی بنگاههای تولیدی .......اقتصاد مقاومتی

این فرایند شامل 4 گام اصلی می‌باشد.

گام 1- اطلاعات مجوز بخش صنعت :

1- از فهرست مجوزهای (پروانه ها، جوازها) که در صفحه نمایش داده شده است جواز یا پروانه مورد نظر را انتخاب نمایید.

2- تعداد اشتغال موجود واحد را ثبت نمایید.

3- بر روی دکمه "تائید به گام بعد" کلیک کنید. (عکس 2)

تذکر: چنانجه از مجوز صنعتی خود را در صفحه مشاهده نکردید به ملاحضات بخش صنعت مراجعه فرمایید.

عکس 2- اطلاعات مجوز بخش صنعت

گام 2- اطلاعات مجوز بخش کشاورزی:

1- نوع مجوز اعم از جواز یا پروانه بودن آن را مشخص نمایید.

2- شماره و تاریخ جواز یا پروانه را وارد نمایید.

3- وزارت مجوز دهنده (جهاد کشاورزی) را انتخاب نمایید.

4- عکس پروانه و یا جواز را را بارگذاری نمایید. (عکس 3)

عکس3- گام اطلاعات مجوز جهاد کشاورزی

گام 3- جرئیات درخواست

توجه داشته باشید با توجه به نوع مجوز انتخابی در گام یک (جواز- پروانه)، می توانید اطلاعات مربوط به هر بخش را تکمیل و نسبت به ثبت این گام اقدام نمائید. لازم به توضیح است جدول اطلاعات جواز و پروانه با یکدیگر متفاوت است.

عکس 4- گام 2جدول اطلاعات جواز

عکس 5- گام 2 جدول اطلاعات پروانه

گام 4 اطلاعات بانکی

در این گام با ثبت اطلاعات مربوط به انتخاب بانک و بدهی‌های معوقعه می‌توانید نسبت به تائید این گام اقدام نمائید.

عکس 6- گام 3 تایید نهایی

پس از اتمام تکمیل اطلاعات این صفحه می توانید دکمه ذخیره موقت را کلیک و اطلاعات تکمیل شده خود را بررسی نمایید. در صورت اطمینان از ثبت اطلاعات خود دکمه تایید نهایی را کلیک کنید. اطلاعات تکمیل شده شما به استان مربوطه جهت بررسی و تایید ارسال خواهد شد. تمامی روند این فرآیند در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها انجام می‌پذیرد.

فایل پیوست دستورالعمل تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط: