اخبار مد و پوشاک

حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با طراحان مد و لباس استان مازندران

حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با طراحان مد و لباس استان مازندران
در نشست طراحان مد و لباس مازندران که با حضور سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سیدعلی علوی معاون هنری و سینمایی این اداره کل در ساری برگزار شد، فعالان این عرصه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سیده مرضیه شفاپور ، پنجشنبه ۵ دی، با تأکید بر حمایت از فعالان بومی با طرح‌های مبتنی بر فرهنگ بومی و منطقه‌ای ، گفت: با حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، بسترهای مناسبی در زمینه گسترش مد و لباس ایرانی _ اسلامی ایجاد شده است.
وی همچنین بر لزوم ایجاد یک وفاق و همدلی در بین طراحان مد و لباس برای تشکیل واحدهای تولیدی تأکید کرد و افزود: خوشبختانه در جشنواره‌ها، کارگاه‌ها و فرصت‌هایی که در این چند سال در راستای مد و لباس کشور رخ داده، استعدادهای فراوان با ایده‌های جالب توجه فرصت بروز و ظهور پیدا کردند.
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این نشست خطاب به طراحان مد و لباس استان گفت: آنچه در اولویت هنری این صنعت و هنر مطرح می‌باشد، توجه به ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های بومی است، هنرمندان مازندرانی نشان داده اند که در زمینه طراحی لباس گام‌های ارزشمند حتی در سطح ملی برداشته‌اند.
وی با اشاره به درخشش هنرمندان طراح مد و لباس از مازندران در سطح جشنواره‌های ملی ، خاطرنشان کرد: حمایت‌های این اداره کل در تقویت هنرمندان این رشته ، همیشه در جریان بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.
زارع با بیان اینکه در سطح استان، هنرآموزان، هنرمندان، اساتید و طراحان صاحب نام فراوانی مشغول به فعالیت در این عرصه هستند، گفت: بیشترین طراحان مد و لباس کشور ، مازندرانی هستند.


اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط: