آموزشی

سومین دوره رایگان دوره های آموزشی خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران «زمستان1396» برگزار گردید

سومین دوره رایگان دوره های آموزشی خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران «زمستان1396» برگزار گردید

دوره آموزشی آشنایی با قوانین مالیات(مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده) 26 بهمن ماه در اتاق کنفرانس شرکت شهرک های صنعتی استان مازندران برگزار شد. 

به گزارش اصنم، این دوره با حضورمدیرعاملان، اعضای هیأت مدیره، مدیران مالی و اداری و حسابداران و مشاوران حقوقی شرکت‌های تولیدی به انجام رسید.

بر اساس این گزارش،این کلاس آموزشی به مدت  4 ساعت و با مدرس جناب آقای محمدرضا حیدری معاون امور مالیاتی استان  و دکتر ایمان اکبرتبار دبیر دوره های آموزشی تشکیل شد.لازم به ذکر است،گواهی آموزشی دوره توسط روسای خانه صنعت معدن تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی و سازمان صنعت معدن و تجارت استان مازندارن به صورت مشارکتی صادر می شود.

دکتر رضوی ریئس خانه صنعت، معدن و تجارت استان فرمودند:همانگونه که می‏دانید مالیات از سال 91 با روش ها و نگاه های کاملاً متفاوتی از طرف سازمان امور مالیاتی کشور محاسبه و اجرا می شود برخلاف تصور خیلی از فعالان جامعه که فکر میکنند فقط بعد از اصلاحات قانون مالیاتها یعنی سال 94 این تغییر بوجود آمده است. رسیدگی به تراکنش های بانکی و حسابرسی های مالیات بر ارزش افزوده که قبل از سال 94 اعمال و اجرا می شود گواه این ادعاست. شما به عنوان فعال اقتصادی این جامعه در جایگاه مدیر، حسابدار، مشاور باید اهداف خود مبنی بر اجرای خوب و به موقع تکالیف مالیاتی را به سمت طرح جامع مالیاتی کشور (همسان سازی عملکرد + گزارش خرید و فروش فصلی + مالیات بر ارزش افزوده)معطوف کنید.

ریئس کمیته آموزش و تحقیقات خانه صنعت، معدن و تجارت استان مازندران فرمودند: با توجه به اهمیت روزافزون بحث های مالیاتی و اهمیت آن در زمان حاضر، شناخت دقیق درآمدهای مشمول مالیات، معافیتهای مالیاتی، نحوه پرداخت مالیات و پیگیری مشکلات و مسائل مالیاتی، ازجمله مواردی است که به کارشناسان و مدیران مالی شرکتها کمک میکندسعی در حل تعارض میان محاسبات دارد. تا ضمن رعایت قوانین و مقررات مالیاتی از پرداختهای نادرست مالیات جلوگیری نموده و نسبت به پرداخت درست مالیات اقدامات به موقع و سریع انجام پذیرد.

ایشان در ادامه فرمودند: در دوره پیش رو بحث مالیات های مستقیم به صورت جامع انجام و در کنار آن درخصوص بحث مالیات برارزش افزوده و اثرات اقتصادی آن به عنوان یک کنترل کننده بازار و اقتصاد مطرح خواهد گشت. این دوره پاسخگوی نیاز تمام کسانی که در مقام حسابدار و کسانیکه با محاسبه مالیات سر و کار دارند می باشد.

ایشان همینطور بیان فرمودند: چهارمین دوره رایگان دوره های آموزشی  خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با عنوان محیط زیست در روز پنجشنبه 1396/12/ در شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار خواهد شد و از همه علاقه مندان که تاکنون موفق به  ثبت نام نشده اند  نیز دعوت به شرکت در این دوره می شود.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط: